Su Arama Etüdü

Su arama etüdü ve Yeraltı Su Bulma Teknikleri kullanarak su bulmak uzmanlık gerektiren bir bilim dalıdır. Jeolojik ve Jeofizik yöntemler uygulanarak su bulunabildiği gibi gözlem yaparak noktanın derinliği, konumu ve yeraltı suyunun özellikleri hakkında fikir sahibi olunabilir

Yöntem olarak Düşey Elektrik Sondaj (DES) bir diğer değişle Rezistivite; Özdirenç yönteminde temel olarak üç farklı şekilde veri sunumu gerçekleştirilmektedir. Bunlar ; ‘sondaj ölçüsü’, ‘profil ölçüsü’ ve ‘sondaj-profil ölçüsü’ olarak sıralanabilir. Yer elektrik sondajı adı verilen bu veri sunumunda verilerin toplanmasındaki ana prensip; yaygın olarak Schlumberger dizilimi kullanılarak, sabit bir nokta simetri merkezi olacak şekilde, her ölçüm sonucunda bu noktanın iki tarafında elektrotların bir çizgi boyunca açılarak uygulanmasıdır.

Siz de bu yöntemle çalışmak isterseniz 0 537 722 00 71 numaramızdan hemen arayın

Alanında 10 yıllık deneyime sahip uzman mühendislerimiz tarafından yapılan etütler, açılacak kuyu öncesi formasyon hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlar. Ve açılacak sondaj kuyusu ile ilgili su durumu analizi verir. Ancak bu analiz bize ‘NE KADAR SU ÇIKAR’ sorusunun cevabını veremez. Çünkü günümüz teknolojisinde bu veriyi bize sağlayabilecek cihaz yoktur vede hiç bir mühendis bunun garantisini veremez.

su arama etüdü

Türkiye çapında birçok ilde yaptığımız araştırmalar sonucunda birçok ihtiyaç sahibini istediği suya kavuşturduk. Sulama suyu olsun, Hayvansal su ihtiyacı olsun, Sanayi ve İçme suyu olsun birçok alanda ihtiyaca yönelik çalışmalarla soğuk su konusunda yüzlerce müşterimize başarılı noktalar verdik.