IGC Türkiye 2018 – 3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi bu sene Dünya Bankası Grubu’nun ortak ev sahipliği, EGEC Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi, JESDER Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği, JKBB T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, TJD Türkiye Jeotermal Derneği ve ISPAT T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın iş birliği ile 14-15 Mart 2018 tarihlerinde AnkaraSheraton Otel’de düzenlenecektir.

IGC Türkiye 2018 – 3.Uluslararası Jeotermal Enerji Kongre ve Sergisi bu sene Dünya Bankası Grubu‘nun ortak ev sahipliği, EGEC Avrupa Jeotermal Enerji Konseyi, JESDER Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği, JKBB T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği, TJD Türkiye Jeotermal Derneği ve ISPAT T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı’nın iş birliği ile 14-15 Mart 2018 tarihlerinde AnkaraSheraton Otel‘de düzenlenecektir.

Geleceğin enerjisi olan “Jeotermal” sadece 7/24 çalışan sınırsız bir yenilenebilir enerji kaynağı olmayıp enerji üretimi, şehir ısıtması, turizm, sağlık, finans, yer bilimleri, sondaj, kimya, çevre, inşaat, elektrik, makina, maden, metalurji, harita, ziraat, seracılık, tarım, mineralli su, gıda ürünlerinin kurutulması, otomasyon ve programcılık gibi geniş bir alanı kapsayan, aynı zamanda güneş ve rüzgar gibi diğer enerji kaynakları ile de hibrit olarak kullanılabilen sürdürülebilir bir temiz enerji kaynağıdır.  Ülkemizin bu senenin başında ulaştığı 1100 MW Jeotermal Kurulu Güç Kapasitesi’nin ve jeotermal ülkeler sıralamasında dünya dördüncülüğümüzün ardından tüm dünyanın ve yabancı yatırımcıların gözünün Türkiye’de olduğu şu zamanda ülkemize yakışır uluslararası bir kongreye imza atacak olmaktan çok mutluyuz.

IGC Türkiye kongremizde bu sene 60’dan fazla konuşmacı, 4 farklı salonda 8’den fazla çalıştay, 6 forum-panel ile 1200 kişilik bir kongre alanı, geniş ve ferah bir sergi alanı, tüm sektörü kaynaştıracak ağ etkinlikleri, B2B toplantılar yapabileceğiniz 22 kişilik 4 toplantı salonumuz ile jeotermal sektörüne gönül vermiş veya bu pazara girmek isteyen ulusal ve uluslararası katılımcılarını bekliyor.

Kongre 14 Mart 2018 tarihinde ilk gün (çalıştay günü) öğleden sonra Dünya Bankası’nın desteği ile gerçekleşen Türkiye Kalkınma Bankası Jeotermal Risk Paylaşım Mekanizması çalıştayı ile başlayacak. Diğer salonlarımızda ise Oceanmec çalıştayı, Jeotermal Sondaj, EGS teknolojileri, rezervuar modelleme ve jeofizik paket programlar üzerine özel çalıştayların dışında, jeotermal sektöründe çalışan kadınların sesini duyuracak ve farkındalık yaratacak Women in Geothermal çalıştayı ile saat 18:00’a kadar devam edecek, sonrasında Network ve sektörel paylaşımların arttırılabilmesi adına fuaye alanında bir kokteyl etkinliği tüm kayıtlı misafirlerimize açık olacaktır.

15 Mart 2018 tarihinde ise yine 3 salonda eş zamanlı olarak devam edecek birbirinden önemli oturumlar sizleri bekliyor.Forum konularımız; Destek mekanizmaları, Belediyelerde ısı kullanımı, Jeotermal Yatırım ve Finansman, Jeotermal Santrallerin İşletilmesi ve Elektrik Üretimi, Mevcut geliştirilen santraller, CO2 sorunları, Çevresel Etkiler, Jeotermal Alanların Araştırılması gibi ana başlıkları sayabiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir